۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است.

مدیریت زمان

يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۹، ۰۳:۵۳ ب.ظ
نویسنده : خانم ۲۹۱۲

در پی پست آقای دکتر صفایی نژاد در رابطه با کنترل کردن زمان اپلیکیشن های تلفن همراه که خیلی برای من جالب و حیاتی بود. چون تاقبل از این من مجبور بودم برای استفاده از بعضی اپ ها قبلش تایمر گوشیم رو تنظیم کنم... که از وقتم درست استفاده بکنم خصوصاً امسال که باز هم یکی از اهدافم هست ... کاهش زمان استفاده از فضای مجازی

رفتم سراغ گوشیم و قابلیت های جالبی پیدا کردم. یکیش همونی بود که دکتر فرمودند موارد دیگه هم اینه که شما میتونید برای هر اپ زمان مشخصی تعیین کنید که توی اون روز مجاز به استفاده از اون هستید. مثلاً اینستا فقط 15 دقیقه، اگر بیشتر از اون حد بشه برای بار اول ازتون سوال میکنه آیا مایل به افزایش زمان هستید. اگر زمان رو افزایش بدید و باز هم تموم بشه دیگه ازتون سوال نمیکنه بلکه قفل میشه :)) راهشم اینه که دوباره برید تنظیمات و زمانش رو افزایش بدید. این از این

مورد بعدی که بازم بنظرم جالب اینه که میتونید باتری تون رو هم مدیریت کنید گزینه focus mode اونجا میتونید مثل حالت safe ویندوز برای خودتون یه فضای مخصوص درست کنید که فقط بعضی از اپلیکیشن ها کار بکنند نه بیشتر (ما بقی قفل میشن)

گزینه آخر هم برای استفاده از والدین برای کودکان که خوب چون به کارم نمیومد زیاد کنکاش نکردم =)) اما گویا در آپدیت جدید اندروید (10) این گزینه اضافه شده برای اندروید 9 همچین قابلیتی وجود نداره.

 

کوهنوردی دیروز

شنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۹، ۱۲:۵۱ ب.ظ
نویسنده : خانم ۲۹۱۲

بدون در نظر گرفتن احساسات :دی

میخوام منطقی طور اثبات کنم چرا کوه نوردی رو دوست دارم :))و یکی از اهداف سال 1399 من هم ثبت نام در یک گروه کوه نوردی هفتگی (البته بعد از بهتر شدن شرایط).

وقتی میری کوه هدفت میشه رسیدن به قله، مسلماً آسون هم به قله نمیرسی!

سختی داره، ترس داره، حتی ممکن آسیب هم ببینی!!!

اما تو هدفت قله هست، پس میری، میری و میرسی!!

حالا اونجا روی قله یک نفس راحت(پاک) میکشی! بماند قشنگی های آسمون روی قله چند برابر میشه و حسه، در چند قدمی بودن خدارو داری! کوه نوردی بهت یاد میده صبر و استقامتت رو بالا ببری. بنظر من تمرین کوه نوردی یک جور تمرین زندگی کردن! جدا از اینکه برای سلامتی جسم هم خوبه.

به طور خلاصه بخوام بگم :دی

زندگی یعنی مشخص کردن هدف و رسیدن بهش 

کوهنوردی یعنی انتخاب قله و راه رسیدن بهش 

زندگی=کوه نوردی       قله= هدف

   راه=رسیدن       

پ.ن: امروز بعد از دو ماه خوردن و خوابیدن تماس تصویری با استاد راهنمام داشتم. دروغه اگه بگم استرس نداشتم:/

امید و نقشه ی آینده

پنجشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۹، ۰۳:۴۰ ب.ظ
نویسنده : خانم ۲۹۱۲

برای آسان زندگی کردن و دیدن زیبایی های آن لازم است، لحظات گذشته زندگیمان را شخم بزنیم و بایک ذره بین(لحظه بین)به دنبال لحظات زر و طلا مانند آن باشم. دقیقاً همان قسمت هایی که به خاطر برق چشمها و لبخندتان میدرخشند. همان جاهایی که قلبتان تندتر می زند.

زندگیتان را شخم بزنید. مطمئناً به گنج های خوبی میرسید. همین گنج ها امید و نقشه ای میشوند برای ادامه دادن بهتر زندگی...